شبکه مرکزی، نیاز ساختمانهای جدید

شبکه مرکزی، نیاز ساختمانهای جدید

Nature

با توجه به بالا رفتن مصرف ویدیو در شبکه های اجتماعی، تحصیل آنلاین، فیلم آنلاین و … نیاز خانواده ها به اینترنت پرسرعت افزایش پیدا کرده است بصورتی که حداقل سرعت اینترنت با کیفیت، 25 مگابایت تخمین زده می شود. اینترنت ADSL با توجه به فاصله از مرکز مخابراتی بطور متوسط سرعت 4 مگابایت را ارائه می کند، که جوابگوی نیاز امروز کاربران نیست. در برخی مناطق که از مراکز مخابراتی فاصله زیادی دارند سرعت ADSL تا 1 مگابایت هم کاهش می یابد که برای نیاز امروز کاربران فاجعه می باشد.

ایجاد شبکه مرکزی و توزیع اینترنت از طریق شبکه مرکزی یک راهکار عالی است. اینترنت پرسرعت حداقل 50Mbps توسط رادیو دریافت می گردد و اینترنت توسط شبکه مرکزی در اختیار ساکنین قرار می گیرد. هزینه های این روش بسیار مقرون به صرفه می باشد بصورتی که برای هر آپارتمان فقط 4 میلیون تومان هزینه رادیو و سوئیچ و رک و برای هر واحد حدود 200 هزار تومان کابل و کابل کشی و پریز شبکه می باشد.

آیا مزیت شبکه مرکزی فقط استفاده از اینترنت پرسرعت است ؟

از مزایای شبکه مرکزی علاوه بر دریافت اینترنت پر سرعت از طریق رادیو این است که بستر اصلی اتصال دوربین ها هم می باشد بصورتی که ساکنین می توانند دوربین پارکینگ و حیاط و… را در منزل مشاهده نمایند.

نمونه شکل پریزهای نصب شده به چه صورت است ؟

Nature

کاربران معمولا مودم ADSL دارند و در طرح جدید بجای اینکه مودم خود را به پریز تلفن متصل کنند به پریز شبکه (کیستون) متصل می نمایند.  به این روش دریافت اینترنت کابلینو گفته می شود.

طرح عملیاتی شبکه به چه صورت است ؟

Nature

اینترنت بصورت بیسیم به رادیو و توسط کابل شبکه به سوئیچ و از آنجا به پریز شبکه (کیستون) منتقل می شود و مشترک می تواند با اتصال مودم خود به پریز شبکه( کیستون) از اینترنت استفاده نماید.

کابلینو بهتر است یا ADSL؟

۱)سرعت کابلینو در دریافت ۴ برابر و در ارسال تا ده برابر adsl است. اصولا کابلینو نسل ۴ اینترنت است و Adsl نسل ۳ اینترنت محسوب می شود.
۲) پینگ تایم کابلینو از Adsl بهتر است بنابراین برای بازی های آنلاین مناسبتر می باشد.

آیا تجهیزات wifi مثل امواج موبایل مضر و سرطان زا هستند؟

تجهیزات wifi بدلیل برد کم و توان پائین و فرکانس کاری متفاوت از بدن انسان، نسبت به امواج موبایل ضرری ندارند.
۱) قدرت تابش : قدرت تابش رادیو یک دهم موبایل شما می باشد.
مثال اینکه اگر گوش خود را به بلندگوی اکو بچسبانید به گوش شما آسیب می رسد و علت آن توان بالای دستگاه می باشد. لیکن صدای اطرافیان چون کم توان هستند به گوش شما آسیب نمی رساند.
۲) فاصله ایمنی: فاصله ایمنی دوری از تشعشع با موبایل ۲۰ سانتی متر و دکل همراه ۲۰ متر است یعنی اگر از هندزفری استفاده کنید و یا موبایل را در حالت اسپیکر قرار داده و روی میز قرارداد دهید فاصله ایمنی رعایت شده و در معرض تشعشع دستگاه قرار نمی گیرید.

مودم و تجهیزات اینترنتی بدلیل توان پائین نیازی به فاصله ایمنی ندارد مثل کبریت که اگر دستانتان را به آتش بچسبانید خواهید سوخت ولی با ۱ سانتی متر فاصله آسیبی نمی بینید.

۳) فرکانس امواج: فرکانس امواج موبایل زیر ۱۰۰۰MHZ هست و با فرکانس بدن انسان همپوشانی دارد و به همین دلیل باعث ایجاد نویز در سیستم عصبی انسان می گردد ولی فرکانس رادیو ۵,۸GHz هست و با بدن انسان همپوشانی ندارد بنابراین تاثیری روی سیستم اعصاب انسان ندارد
۴) برد موثر : برد موبایل شما برای اتصال به دکل همراه تا ۵ کیلومتر است ولی برای اتصال به مودم wifi حداکثر ۱۲ متر است و به شارژ گوشی شما نیز به همین دلیل سریع تمام نمی شود.
موبایل شما تا ۳ طبقه زیر زمین هم آنتن دهی دارد و wifi دو طبقه پائین تر هم جوابگو نیست
مثال : صدای شما از فاصله ۵ کیلومتری شنیده نمی شود ولی صدای یک اکو ۱۰۰۰ وات شنیده می شود و اکو ۱۰۰۰ وات برای سلامتی شما مضر است.
۵) زاویه تابش : تجهیزات منصوبه در پشت بام مثل دیش ماهواره در یک زاویه ۵ درجه تابش امواج دارد و به سمت منزل شما تابشی ندارند

سرویس های قابل انتخاب چه مواردی هستند؟

سرویس های ارزان قیمت ADSL قابل انتخاب هستند که در این حالت محدودیت سرعت ۱۶Mbps برای این سرویس ها اعمال می شود برای دیدن آنها کلیک کنید.

سرویس های پایه رادیوئی که نسبت به Adsl کمی گرانتر هستند ولی سرعت آنها بصورت اشتراکی تا ۷۰Mbps باز است. برای دیدن تعرفه های بیسیم کلیک کنید

اینترنت کابلی قبل از ساخت بهتر است یا بعد از ساخت ؟

خیلی از مجتمع ها بعد از ساخت اینترنت کابلی اجرا می کنند. در این حالت با توجه به اینکه رایزر تا کنار تلوزیون اجرا نشده است و لوله خالی برای کابل شبکه پیش بینی نشده است بعضا کارشناسان مجبور می شوند که مودم را در درب ورودی منزل نصب نمایند که آنتن دهی در اتاق ها ضعیف می گردد.

در برخی ساختمانها بدلیل نبود داکت و رایزر مناسب کابل کشی بصورت روکار و استفاده از حلقه پیچ در طرف حیاط مجتمع ها عملیاتی می شود و کابل از گوشه پنجره اتاق وارد ساختمان می شود و به مودم مشترک متصل می گردد.

بنابراین بهترین روش اجرای اینترنت کابلی این است که همزمان با کابل های تلفن و در لوله های اختصاصی در مرحله ساخت ساختمان نصب گردند.

Nature

Nature

راههای تماس با ساتیا چیست ؟

برای دیدن صفحه تماس با ما  اینجا را کلیک کنید. 

برای ارتباط با مسئول مستقیم پروژه می توانید از شماره موبایل 09020580085 تماس بگیرید. 

Nature

نویسنده:وحید قائم مقامی تاریخ: شنبه, 16 اکتبر , 21
دسته بندی ها:

دیدگاه ها