مصاحبه با مدیرعامل

مصاحبه با مدیرعامل

                                                   

مشروح مصاحبه :

جهت آشنائی بیشتر شما با شرکت ساتیا ری ارتباط بر آن شدیم که با مدیران شرکت مصاحبه هائی را ترتیب دهیم که اولین مصاحبه را با آقای مهندس قائم مقامی مدیرعامل شرکت ترتیب دادیم تا شما را با نظرات ایشان راجع به اینترنت و کاربردهای آن آشنا نمائیم. ایشان راجع به سوابق و انگیزه فعالیت خود گفت که از اوائل دوران دانشجوئی از اینترنت برای تحقیقات و طرح های ابتکاری خود استفاده می کردم به این زمینه بسیار علاقمند شدم و با توجه به اینکه در آن زمان سرعت استفاده از اینترنت پائین بوده و تکنولوژی کار هم خیلی قدیمی بود لذا برای حل این مشکل تصمیم به  راه اندازی یک شرکت سرویس دهنده اینترنت گرفتم. و بعد از آن هم در ساتیا به دنبال ارائه روشهای نوین و کیفیت بهتر در ارائه سرویس اینترنت بوده ایم.

قائم مقامی راجع به اینترنت اظهار داشت : به نظر من  استفاده صحیح از اینترنت یعنی آگاهی، قدرت، سلامت، درآمد بالاتر، تصمیم گیری بهتر و غیره و دلیل من هم برای این ادعا این است که بی تردید

بزرگترین سرمایه ما ذهن ماست و قدرت ذهن ما منوط به  تصمیم گیری صحیح و تصمیم گیری صحیح مشروط به اطلاعات درست می باشد.

و با توجه به اینکه  شاهراه اطلاعات جهان، اینترنت است پس استفاده صحیح از اینترنت یعنی آگاهی، قدرت، سلامت، درآمد بالاتر و غیره

مدیرعامل شرکت ساتیا ری ارتباط راجع به فرهنگ استفاده از اینترنت در ایران افزود: متاسفانه در ایران هنوز فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت جا نیافتاده و خیلی خیلی جای کار دارد از یک طرف متاسفانه بسیاری از جوانان ما فقط به اینترنت بعنوان وسیله ای برای بازی و سرگرمی نگاه می کنند و بعضا متاسفانه مسائل غیر اخلاقی را از این طریق دنبال می کنند  و از طرف دیگر بسیاری از نسل قدیمی جامعه با نگاههای بد بینانه و تنگ نظرانه  به این مقوله نگاه می کنند و مثلا افتخار می کنند که تا بحال فرزند آنها کافی نت نرفته و یا وارد دنیای مجازی نشده است. که بنده معتقد هستم هر دو این دیدگاه اشتباه است و بایستی استفاده های اساسی و مهم این دنیا تبیین گردد.

راجع به حوزه های استفاده از این فن آوری افزود: حوزه های نامحدودی  در این عرصه وجود دارد که فقط کافی است اگر مثلا برای تربیت فرزند مشکل دارید مثلا در موتور جستجو گر بنوسید تربیت فرزند 16 ساله و از مقالات فارسی راجع به این موضوع لذت ببرید از مهمترین حوزه های اینترنت می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1-    اینترنت و سلامت : در زمینه سلامت شما می توانید آخرین دستاوردهای پزشکی را راجع به تمامی موضوعات سلامت مطالعه نمائید. شما با کمترین هزینه راجع به بیماری یا داروهائی که به شما داده شده و تاثیرات اصلی و جانبی داروها  و همچنین راجع به روشهای پیشگیری و مقابله با بیمارهای شایع شده در جامعه تحقیق انجام داده و اطلاعات کسب کنید. مثلا تجربه ای که خودم راجع به این زمینه دارم راجع به بیماری خاص گوارشی برای یکی از نزدیکان بود که بعد از 25 روز تحمل بیماری و کاهش 10 کیلو وزن هنوز نشانه بهبود دیده نمی شد ایشان 13 دکتر متخصص در اراک و تهران مراجعه نموده بود و بعد از دهها آزمایش در آزمایشگاههای مختلف هنوز به نتیجه نرسیده بود من تصمیم گرفتم  که از طریق اینترنت  به ایشان کمک کنم بعد از 45 دقیقه جستجوی علائم بیماری ایشان مقاله از دکتر تشکریان رئیس انجمن گوارش ایران یافتیم که می گفت این علائم راجع به یک بیماری با ریشه عصبی بنام IBS است بعد به دکتر متخصص مراجعه کردیم و گفتیم که شما فکر نمی کنید بیماری ایشان IBS است گفت نه گفتیم چرا گفت چون ایشان حالت تهوع دارد و در IBS حالت تهوع نداریم و اسهال هم داریم که ایشان ندارد و بعد بیمار به دکتر گفت که اولا بنده اسهال هم دارم و به شما قبلا گفته بودم و ثانیا این هم پرینت مقاله دکتر تشکریان که ممکن است در این بیماری حالت تهوع هم باشد و بعد دکتر داروهای بیماری IBS را داد و بیمار بعد از نزدیک یکماه توانست یک شام راحت بخورد. پس در عرصه سلامت اینترنت را جدی بگیریم.

سایت پزشکان بدون مرز

http://www.pezeshkan.org/

بانک اطلاعات پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی و…

سایت نی نی سایت

http://www.ninisite.com

.راهنمای جامع بارداری و بچه داری پیش از بارداری تا پیش دبستانی

سایت سلامت نیوز

http://www.salamatnews.com

از قدیمی ترین سایتهای خبری  سلامت در ایران

2-    اینترنت و آموزش : در اینترنت میلیونها مقاله به زبان فارسی و میلیاردها صفحه به زبان های دیگر وجود دارد که ما می توانیم از پیچیده ترین زمینه های علمی تا عادی ترین مسائل روزانه در اینترنت مطالب زیادی را بدست آوریم. مثلا هزاران فایل آموزشی تصویری از آموزش کامپیوتر گرفته تا آموزش باغبانی و میلیونها کتاب بصورت PDF و میلیاردها مقاله بصورت وب وجود دارد یعنی می توان گفت که مطمئنا یک نفر در سراسر دنیا قبل از شما نیاز به آموزش در زمینه خاص شما را داشته و تجربیات خود را در اینترنت منتشر کرده است و این کار شماست که با مهارتی که در زمینه اینترنت دارید بتوانید آن تجربیات را جستجو و پیدا نمائید.

3-    اینترنت و ارتباطات: از طریق ایمیل و اتاق های گفتگو و غیره شما می توانید با هر کسی یا هر شرکتی در دنیا ارتباط برقرار کنید و مشکلات خود را حل کرده و یا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید و جالب است که برخلاف خیلی از شرکتها و سازمانها در ایران که به نامه های رسمی هم جواب نمی دهند بیشتر شرکتهای معتبر در دنیا به ایمیل های شما رسیدگی کرده و پاسخ مناسب را ارسال می نمایند. و یا بسادگی می توانید با نوشتن اسم روزنامه های مختلف در موتور جستجو تمامی روزنامه های مورد علاقه خود را مطالعه نمائید.

4-    اینترنت و مسافرت: شما از طریق سایتها می توانید قبل از مسافرت به هر نقطه ای از نقاط دیدنی آن محل دیدن کرده و در صورت جالب بودن هزینه سفر را تحمل نمائید مثلا شما با مراجعه به آدرس ذیل می توانید بلافاصله به  کیش سفر کرده و در صحن و لابی هتل داریوش از گرانترین هتل های ایران رایگان قدم بزنید.

5-    اینترنت و تجارت : شما اگر ابزارهای الکترونیک را جدی بگیرید مطمئنا در تجارت شما منافع بسیار مهمی خواهد داشت که این منافع شامل پیدا کردن تامین کننده مناسب برای خرید خوب و معرفی کردن محصولات و خدمات برای یافتن مشتریان مناسب می باشد. دهها هزار نفر قبل از اینکه کالائی را خرید کنند در اینترنت راجع به موضوع جستجو  انجام می دهند و اینجا شما باید سایتی داشته باشید که بعد از جستجو شما را بعنوان تامین کننده مناسب پیدا کرده و در صدر دیگر سایتها ببینند که برای این کار از ابزارهای بالا بردن رتبه سایت مثل تکرار کلمات کلیدی در سایت استفاده نمائید

6-    اینترنت و پول : من پول را در عرصه های مختلف بررسی می کنم مثلا برای یک کارمند چطور ممکن است که اینترنت منافع مالی داشته باشد. بی تردید ساعت کارکرد شما نیست که حقوق شما را تعیین می کند بلکه مهارتهای کلیدی شماست که این موضوع را رقم می زند از خود بپرسید که سازمان یا شرکت برای چی به من حقوق می دهد و برای کدام مهارت است؟ و اشخاصی که حقوق های خیلی بالاتر می گیرند کدام مهارت را دارند؟ و سعی کنید از طریق اینترنت راجع به آن مهارت خاص شغل خودتان و مهارت های افراد موفق در سازمان خودتان مطالب جمع آوری نمائید. و این مهارت ها را با قبول کردن مسئولیت های جدید اجرائی نمائید بعد از مدتی مطمئن باشید که می توانید به مافوق خود درخواست اضافه حقوق و یا ارتقاء بدهید و از پول بیشتر لذت ببرید.

7-    اینترنت و صنعت: در زمینه صنعت بیشتر طراحان، الگوهای جدید خود را از اینترنت می گیرند و هیچ کجا برای پیگیری تحولات صنعتی بهتر از اینترنت نمی باشد حتی راجع به صنایع نظامی هم اطلاعات در حد فوق محرمانه در اینترنت فراوان است و فقط مهارت کاوش در اینترنت را نیاز دارد و اعتقاد به وجود این پتانسیل در اینترنت مشکلات صنعتی خود را در اینترنت جستجو کنید و از حل شدن مشکلات با حداقل هزینه لذت ببرید.

بانک اطلاعات صنعت ایران

http://www.itsanat.com

روزنامه جهان صنعت

http://jahanesanat.ir/

سایت صنعت ایران https://sanat.ir/

8-    اینترنت و خانواده : متاسفانه در ایران راجع به تفاوت ماهیتی دنیای خانم ها و آقایان آموزشی داده نمی شود و بعد از ازدواج زمینه های اختلاف مهیا می گردد بقول جان گری خانم ها مربوط به سیاره ونوس هستند و آقایان از سیاره مریخ اینها در واقع زبان مشترک ندارند و از رفتارهای همدیگر برداشت های اشتباه می کنند مثلا وقتی مردی از سرکار به خانه برمی گردد و روزنامه می خواند و تلوزیون تماشا می کند در آن لحظه فکر می کند که همه چیز روبراه است ولی در همان لحظه خانم فکر می کند که چرا با من صحبت نمی کند شاید از غذا خوشش نیامده؟! و یا شاید هم زیر سرش بلند شده !! چون با من صحبت نمی کند و تعریف نمی کند بله در دنیای خانم ها تعریف نکردن و مشارکت نکردن یعنی قهر بودن و در دنیای مردان فقط وقتی صحبت می کنند که بخواهند راجع به موضوعی نظر بقیه را بخواهند و یا مشورت بگیرند و صحبت برای تعریف معمولا نداریم پس راجع به دنیای همسران خود در اینترنت جستجو کنید. و از دستاوردهای شگفت انگیز  خود لذت ببرید.

http://www.shariaty.com/librery/mardanemerikhi.htm

در پایان یکبار دیگر تاکید می کنم که  به نظر من  استفاده صحیح از اینترنت یعنی آگاهی، قدرت، سلامت، درآمد بالاتر، تصمیم گیری بهتر و ….

بزرگترین سرمایه ما ذهن ماست

و قدرت ذهن ما منوط به  تصمیم گیری صحیح

و تصمیم گیری صحیح مشروط به اطلاعات درست می باشد.
و با توجه به اینکه  شاهراه اطلاعات جهان، اینترنت است پس استفاده صحیح از اینترنت یعنی آگاهی، قدرت، سلامت، درآمد بالاتر و ….

نویسنده:satiaisp تاریخ: سه‌شنبه, 13 ژانویه , 15
دسته بندی ها:

دیدگاه ها
  1. اطلاعات خوب و مفیدی درباره شرکت دادن. مرسی


ارسال دیدگاه