عوامل نویز و اختلال در اینترنت مشترکین ADSL | سایت ساتیا
جشنواره های فروش

اسپلیتر (نویزگیر) DSL filter :

استفاده از نویزگیر باعث می شود کیفیت خط شما به میزان قابل توجهی بالا برود و بالعکس اگر نویزگیر شما معیوب باشد، حتی ممکن است چراغ ADSL روی مودم شما چشمک زن یا کاملاً خاموش گردد.
در شکل زیر یک مدل از اسپیلیتر را ملاحظه می کنید :

بهتر است این ابزار هم برای تلفن و هم برای مودم استفاده گردد.
دقت شود تلفن های بی سیم نیز باعث ایجاد نویز روی خط می شوند پس بهتر است روی خطی که سرویس ADSL جاری می باشد تلفن بی سیم قرار نگیرد و یا در صورت وجود، حتماً قبل از آن نویزگیر قرار داده شود.

علاوه بر تلفن بی سیم در صورت وجود دستگاه هایی مانند فکس، پرینتر، اسکنر، کارت خوان ، Caller ID ، صفر بند و هر وسیله برقی که میدان مغناطیسی ایجاد نماید، باعث ایجاد نویز گشته، بایستی از اطراف مودم دور شود و یا از پریز تلفن خارج گردد.

 

در رابطه با مشترکيني که خط تلفن شان وارد سانترال شده است بايد نحوه اتصال صحيح مودم توسط مشترک بررسی شود. اما پیشنهاد بهتر این است که مودم را قبل از سانترال و بصورت مستقيم روي خط بگذاريم.

دوشاخه ضد برق :

ابزار دیگری که باعث افت کیفیت سرویس می شود، دوشاخه ضد برق است .
دو شاخه ضدبرق مطابق تصاویر ذیل می باشد:

در صورت وجود دوشاخه ضدبرق روی مدار، برای بررسی شرایط نویزخط، تلفن را از پریز جدا نموده و از دو شاخه معمولی استفاده نمایید.

پریز تلفن :

گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی مثل سولفاته شدن پریز و یا سیم کشی نا مناسب احتمال دارد کیفیت سرویس روی یک پریز بهتر از دیگری باشد، به همین دلیل بهتر است مودم را برای حل مشکل نویز روی پریز های دیگر نیز امتحان کرد.

نحوه بررسی تغییرات انجام شده بر روی نویز :

با تغییر دادن شرایط ذکر شده در بالا، حال لازم است بدانیم شرایط خط تغییر پیدا کرده است یا خیر. بدین منظور می توانیم وارد تنظیمات مودم شده و در قسمت Status مطابق تصویر زیر میزان SNR را چک کنیم:

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.


درباره ساتیا

 

شرکت مهندسی ساتیاری ارتباط پارس دارنده پروانه سروکو به شماره 65-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد

گروه ساتیا در تاریخ 1381 با هدف توسعه صنعت IT کشور آغاز به فعالیت نمود . که در حال حاضر متشکل از چند شرکت رسمی زیر گروه می باشد . این گروه با در اختيار داشتن کادري مجرب و دارای گواهینامه های معتبر بین المللی در زمینه پیاده سازی سرویسهای شبکه ، و همکاری با چند شرکت خارجی و داخلی فعال در این زمینه، آماده ارائه خدمات می باشد. سياست کلي گروه ­ فراهم آوردن بستري مناسب جهت ارائه راهکارهای جامع شبکه،سیستمهای مدرن زیرساخت و نيز ارائه سرويس هاي مختلف امنيت اطلاعات ، پیشرو در زمینه شبکه های تلفنی و طراحی و پیاده سازی سوئیچ های مخابراتی NGN و همچنین ارائه تجهیزاتی زیر ساختی و مخابراتی ، در سطح کشور مي باشد.

 

چشم انداز

 

 ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های مخابراتی که از یک سو

نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی

دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

تماس با ما

ارتباط با ساتیا

دفتر مرکزی : اراک - خیابان شهید رجایی - ابتدای خیابان جنت - کوچه واعظ زاده - ساختمان ساتیا - شرکت رایانکده آپادانا

 

دفتر تهران : سعادت آباد، میدان کتاب، مجتمع اساتید سرو تلفن :(021) 26765642

 

کد پستی : 3813674679

 

تلفن : 33805-086 (10خط)

 

 

ایمیل : info@satiaisp.com

 

سایت :www.satiaisp.com