تست سرعت اینترنت | سایت ساتیا
جشنواره های فروش

 

مشترکین گرامی قبل از اندازه گیری سرعت به نکات ذیل توجه نمائید:

نکته ۱: تفاوت بیت و بایت در اندازه گیری سرعت در چیست ؟

قبل از اینکه وارد تست دانلود شویم به این نکته توجه نمائید که مودم ها بر اساس بیت کار می کنند و نرم افزارهای ویندوز بر اساس بایت به شما گزارش می دهند.

مثال: وقتی شما با مودم دایال آپ به اینترنت متصل می شوید مودم به شما نشان می دهد که با سرعت ۴۰Kbps به اینترنت متصل شده اید ولی حداکثر سرعت دانلود شما با کاوشگر اینترنت از ۸KBps بیشتر نمی شود چرا ؟ چون که واحدهای اندازه گیری این دو متفاوت است. یعنی

۸KBps=40Kbps یا ۱KBps=8Kbps

(بایت با حرف بزرگ B و بیت را با حرف کوچک b نمایش داده می شود)

نکته ۲: ضریب اشتراک من یک به دو است یعنی چه ؟

اینترنت های خانگی معمولا ضریب اشتراک دارند یعنی مثلا شخصی که سرعت ۵۱۲kbps را خریداری کرده است با ضریب یک به دو ممکن است دانلود اون با کاوشگر لحظاتی به ۳۰KBps برسد و در مواقع دیگری تا ۶۴KBps شود. و این نوسان سرعت طبیعی است چون شما سرویس اشتراکی استفاده می نمائید.

نکته ۳: توربو در اشتراک ساتیا به چه معنی است ؟

توربو یعنی اینکه مثلا یک اشتراک ۵۱۲Kbps که قاعدتاً نباید سرعت دانلودی بالاتر از ۶۴KBps را ببیند در مواقعی ممکن است دانلود ۱۲۰KBps را هم تجربه کند که مربوط به سرعت یک مگابیت می شود و این بعلت سرویس توربو هست یعنی مواقعی که پهنای باند ساتیا آزاد و بلااستفاده باشد به مشترکین اجازه می دهد که سرعتهای بالاتر از سرعت خریداری شده را هم تجربه نمایند البته این سرویس مخصوص مشترکین با سرویس های کیلوبایتی می باشد. و تضمینی هم نیست. و معمولا در ساعات بین ۲ بعد از ظهر تا ۱۱ شب ممکن است فعال باشد.

نکته ۴:

عده ای از مشترکین اعلام می کنند در لحظه اتصال، سرعت ۱۰۰ یا ۱۰ یا ۱۲ یا حتی ۱۰۰۰ را مشاهده نموده اند، یادآور می شود این سرعت بر حسب Mbps، اتصال بین دستگاه مودم و رایانه شماست حال آنکه سرعت بین دستگاه مودم و ISP یعنی سرعت اینترنت شما به روش زیر مشخص می گردد:

واحد سرعت دانلود با مرورگر = KB/s

واحد نام سرویس خریداری شده توسط شما = Kb/s

به عنوان مثال اگر شما با سرعت ۳۲KB/s در حال دانلود کردن هستید سرعت مودم شما  ۲۵۶=۸*۳۲ می باشد.

 

 

برای تست سرعت Download لطفا به ترتیب بر روی هر دو لینک زیر کلیک کنید، سپس دکمه Save را کلیک کنید. با جمع نمودن سرعتهای این دو Download به سرعت نهایی انتقال فایل دست می یابید.

فایل تست شماره ۱: Windows Media Player 11 32Bit   دانلود

فایل تست شماره ۲: Windows Media Player 11 64Bit
دانلود

 

همچنین از اینجا می توانید نمودار مصرف خود را مشاهده کنید.

و نیز در صورتی که برای اتصال، از کانکشن مخصوص ساتیا استفاده می کنید می توانید در سربرگ Connection نمودار مصرف و سرعت خود را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


درباره ساتیا

 

شرکت مهندسی ساتیاری ارتباط پارس دارنده پروانه سروکو به شماره 65-95-100 از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد

گروه ساتیا در تاریخ 1381 با هدف توسعه صنعت IT کشور آغاز به فعالیت نمود . که در حال حاضر متشکل از چند شرکت رسمی زیر گروه می باشد . این گروه با در اختيار داشتن کادري مجرب و دارای گواهینامه های معتبر بین المللی در زمینه پیاده سازی سرویسهای شبکه ، و همکاری با چند شرکت خارجی و داخلی فعال در این زمینه، آماده ارائه خدمات می باشد. سياست کلي گروه ­ فراهم آوردن بستري مناسب جهت ارائه راهکارهای جامع شبکه،سیستمهای مدرن زیرساخت و نيز ارائه سرويس هاي مختلف امنيت اطلاعات ، پیشرو در زمینه شبکه های تلفنی و طراحی و پیاده سازی سوئیچ های مخابراتی NGN و همچنین ارائه تجهیزاتی زیر ساختی و مخابراتی ، در سطح کشور مي باشد.

 

چشم انداز

 

 ارائه خدمات تخصصی، بهینه و مستمر در زمینه فناوری اطلاعات و سیستم های مخابراتی که از یک سو

نیازها و خواسته های سازمانها و شرکتهای تجاری ایرانی را به بهترین وجه برآورده می سازد و از سوی

دیگر هماهنگ با رشد و تحولات تکنولوژیکی روز دنیا پیش می رود.

تماس با ما

ارتباط با ساتیا

دفتر مرکزی : اراک - خیابان شهید رجایی - ابتدای خیابان جنت - کوچه واعظ زاده - ساختمان ساتیا - شرکت رایانکده آپادانا

 

دفتر تهران : سعادت آباد، میدان کتاب، مجتمع اساتید سرو تلفن :(021) 26765642

 

کد پستی : 3813674679

 

تلفن : 33805-086 (10خط)

 

 

ایمیل : info@satiaisp.com

 

سایت :www.satiaisp.com