تست سرعت اینترنت

مشترکین گرامی قبل از اندازه گیری سرعت به نکات ذیل توجه نمائید:

نکته 1: تفاوت بیت و بایت در اندازه گیری سرعت در چیست ؟

قبل از اینکه وارد تست دانلود شویم به این نکته توجه نمائید که مودم ها بر اساس بیت کار می کنند و نرم افزارهای ویندوز بر اساس بایت به شما گزارش می دهند.

مثال: وقتی شما با مودم دایال آپ به اینترنت متصل می شوید مودم به شما نشان می دهد که با سرعت 40Kbps به اینترنت متصل شده اید ولی حداکثر سرعت دانلود شما با کاوشگر اینترنت از 8KBps بیشتر نمی شود چرا ؟ چون که واحدهای اندازه گیری این دو متفاوت است. یعنی

8KBps=40Kbps یا 1KBps=8Kbps

(بایت با حرف بزرگ B و بیت را با حرف کوچک b نمایش داده می شود)

نکته 2: ضریب اشتراک من یک به دو است یعنی چه ؟

اینترنت های خانگی معمولا ضریب اشتراک دارند یعنی مثلا شخصی که سرعت 512kbps را خریداری کرده است با ضریب یک به دو ممکن است دانلود اون با کاوشگر لحظاتی به 30KBps برسد و در مواقع دیگری تا 64KBps شود. و این نوسان سرعت طبیعی است چون شما سرویس اشتراکی استفاده می نمائید.

نکته 3: توربو در اشتراک ساتیا به چه معنی است ؟

توربو یعنی اینکه مثلا یک اشتراک 512Kbps که قاعدتاً نباید سرعت دانلودی بالاتر از 64KBps را ببیند در مواقعی ممکن است دانلود 120KBps را هم تجربه کند که مربوط به سرعت یک مگابیت می شود و این بعلت سرویس توربو هست یعنی مواقعی که پهنای باند ساتیا آزاد و بلااستفاده باشد به مشترکین اجازه می دهد که سرعتهای بالاتر از سرعت خریداری شده را هم تجربه نمایند البته این سرویس مخصوص مشترکین با سرویس های کیلوبایتی می باشد. و تضمینی هم نیست. و معمولا در ساعات بین 2 بعد از ظهر تا 11 شب ممکن است فعال باشد.

نکته 4:

عده ای از مشترکین اعلام می کنند در لحظه اتصال، سرعت 100 یا 10 یا 12 یا حتی 1000 را مشاهده نموده اند، یادآور می شود این سرعت بر حسب Mbps، اتصال بین دستگاه مودم و رایانه شماست حال آنکه سرعت بین دستگاه مودم و ISP یعنی سرعت اینترنت شما به روش زیر مشخص می گردد:

واحد سرعت دانلود با مرورگر = KB/s

واحد نام سرویس خریداری شده توسط شما = Kb/s

به عنوان مثال اگر شما با سرعت 32KB/s در حال دانلود کردن هستید سرعت مودم شما  256=8*32 می باشد.

برای تست سرعت Download لطفا به ترتیب بر روی هر دو لینک زیر کلیک کنید، سپس دکمه Save را کلیک کنید. با جمع نمودن سرعتهای این دو Download به سرعت نهایی انتقال فایل دست می یابید.

فایل تست شماره 1: Windows Media Player 11 32Bit   دانلود

فایل تست شماره 2: Windows Media Player 11 64Bit
دانلود

 

همچنین از اینجا می توانید نمودار مصرف خود را مشاهده کنید.

و نیز در صورتی که برای اتصال، از کانکشن مخصوص ساتیا استفاده می کنید می توانید در سربرگ Connection نمودار مصرف و سرعت خود را مشاهده کنید.

نویسنده:satiaisp تاریخ: دوشنبه, 19 ژانویه , 15
دسته بندی ها:

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه